Podpora

Nacházíte se v těžké nebo složité situaci, prožíváte aktuální či dlouhodobější krizi? Hledáte místo, kde si můžete o všem promluvit?

Nebo se bojíte nadměrně druhých lidí, cítíte se ve společnosti nesví? Míváte častěji strach než jiní lidé? Máte pocit, že už vás všechno otravuje, unavuje, štve? Nebo snad míváte depresivní pocity?

Prostředí a atmosféra skupiny poskytuje značnou podporu v náročných životních situacích typu rozchod, rozvod, onemocnění či úmrtí někoho blízkého, ztráta zaměstnání, ale i v situacích méně závažných, kdy se prostě srovnáváme s nějakou změnou (změna zaměstnání, stěhování, porod, přechod na mateřskou či z mateřské dovolené  aj.), nebo se rozhodujeme, zda změnu podstoupit. Skupinová psychoterapie také umožňuje se na situaci podívat z jiného úhlu pohledu, získat nadhled, nebo zažít sám sebe i v jiné roli než jaká nám v životě v současnosti dominuje.

Skupinová psychoterapie je schopná pomoci i v případě psychických potíží jako jsou úzkosti, napětí, depresivní prožitky, syndrom vyhoření či psychosomatické obtíže. Pomůže prozkoumat a pochopit příčiny a spouštěcí mechanismy našich potíží, stejně jako hledat možnosti změny. Díky skupinové psychoterapii můžeme též hlouběji nahlédnout vztahový kontext svých potíží.

Informace o naší psychoterapeutické skupině naleznete zde.